Mikulás
December 6-án mindhárom csoportba ellátogat a Mikulás, akit az óvónők és a gyermekek közösen fogadnak.
A megszervezésért felelős: minden óvónő és a Szülői Szervezet.
Karácsony
December 20-a körül a családi ünnepvárást készítjük elő. Célunk az ünnepi hangulat, atmoszféra megteremtése, egymás iránti szeretet érzésének felkeltése, mindhárom csoport részvételével. A fenyőfa állítás és a csoportok ajándékai legyenek meglepetések a gyermekek számára. Rövid műsorral emelik az ünnep hangulatát a zeneiskola növendékei, akik karácsonyi dalok előadásával örvendeztetik meg a kicsiket.
A gyermekek műsorát közös tízórai- az általuk készített karácsonyi aprósütemények elfogyasztása és ajándékozások követik.
A megszervezésért és lebonyolításért felelősek a középső csoport óvónői.
Farsang
Egy hétig tartó bohókás „vidámkodás”, mulatozás, melyet az utolsó napon vidám jelmezes felvonulás, maskarázás, közös játékok szervezésével fejezünk be. A gyerekek az óvónők segítségével feldíszítik az óvodát, dalokkal, versekkel készülnek, bemutatják egymásnak jelmezeiket, műsorukat. A gyermekek megvendégelésébe a Szülői Szervezet is besegít. A nagyok farsangi maskarázást mutatnak be.
A résztvevő felnőttek is jelmezt ölthetnek.
A farsang szervezéséért a középsős óvónők felelősek.
Március 15.-e:
Az ünnepet elsősorban a külsőségeken keresztül ismertetjük meg a gyerekekkel- kokárda, magyar zászló, dalok, történetek, versek. Az óvónők bábelőadással, mesedramatizálással teszik emlékezetessé a napot.Felelősek a nagycsoport óvónői.
Gyermeknap:
Május utolsó hetében közös kirándulás és verseny-, valamint mozgásos játékok szervezése.
Felelősek a kiscsoport óvónői és a Szülői Szervezet.
Húsvét
A családi ünnepet készítjük elő. A csoportok komatálakkal kedveskednek egymásnak.Felelősek a csoportok óvónői